-1°C całkowite zachmurzenie

W PIĄTEK ZBIÓRKA KRWI

Społeczność, PIĄTEK ZBIÓRKA - zdjęcie, fotografia

Już w piątek (06.07) odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizują policjanci oraz strażacy ze Zwolenia w ramach działań „ Bezpieczne Wakacje 2018”. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Akcję, organizuje Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu oraz Państwowa Straż Pożarna ze Zwolenia. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować!

Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 06 lipca (piątek) w godz.9-13 na parkingu przed budynkiem Urzędu Miasta w Zwoleniu przy ul. Krakowskiej.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli: - czujesz się zdrowy, - ważysz nie mniej niż 50 kg, - pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi, - jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 06 lipca.

Musisz być:

- po lekkim, beztłuszczowym posiłku, - z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Warto też pamiętać, że każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych (oznaczenie grupy krwi, badania wirusologiczne). Przypominamy także, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, pracodawca jest zobowiązany udzielić pracownikowi – krwiodawcy dodatkowego czasu wolnego. Czas ten przeznaczony jest na oddanie krwi w stacji krwiodawstwa lub przeprowadzenie zaleconych przez tą stację okresowych badań lekarskich. Oddawanie krwi może powodować zwolnienie z całego dnia pracy lub tylko z jego części.

 

W PIĄTEK ZBIÓRKA KRWI komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się