9°C słabe opady deszczu

Technikum „wyrwane z niewoli”

Kiedy: 2016-01-26 , godzina: 19:59 | Gdzie: ZSR-T Zwoleń

Młodzi, łysi i w dresach. Z pozoru wydaje się, że niewiele wiedzą o Bogu, ale kiedy rozpoczynają swój występ, stają się apostołami żywej wiary. Posługują się ulicznym slangiem, przez co szybko zyskują sympatię młodzieży.

26 stycznia w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych odbył się koncert profilaktyczno – artystyczno – ewangelizacyjny "Ku wolności". Jest to autorski program białostockiej grupy "Wyrwani z niewoli", której członkami są : Piotr Zalewski – student psychologii i autor książki "Wyrwani z niewoli" oraz Jacek Zajkowski – artysta muzyk i hip-hopowiec o pseudonimie Heres.

Młodzi mężczyźni opowiedzieli o swoim życiu, w którym doświadczyli wyrwania z lęków i nałogów. Brak miłości i akceptacji sprowadził ich na drogę narkotyków, alkoholu oraz złego towarzystwa. Będąc na skraju upadku i myśli samobójczych doświadczyli łaski Bożej. Przebaczenie, modlitwa i sakramenty pozwalają im poczuć obecność żywego Chrystusa. Podzielili się świadectwem o upadku i przełomie, a także o obecnej ewangelizacji, którą nazywają "największą przygodą życia".

Muzycy zaangażowali młodzież do wspólnego śpiewania w rytmie hip-hop, klaskania oraz odegrania scenki na podstawie fragmentu Ewangelii o paralityku. Autentyczny, prosty a jednocześnie głęboki przekaz ważnych treści wiary, przywoływanie własnych doświadczeń życiowych spotkał się z żywym zainteresowaniem młodzieży. Spotkanie miało przekonać młodych ludzi do tego, by starali się żyć w wolności od wszelkich form uzależnień.

Zwieńczeniem występu były rozmowy młodzieży z artystami a także wspólne zdjęcia. Młodzież nie ukrywała, że świadectwo raperów zrobiło na nich ogromne wrażenie.

 

Technikum „wyrwane z niewoli” komentarze opinie

  • gość 2016-01-27 21:32:08

    świecka szkoła!

Dodajesz jako: Zaloguj się