-2°C całkowite zachmurzenie

Surowe kary dla piratów drogowych

Wydarzenia, Surowe piratów drogowych - zdjęcie, fotografia

22 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne i 1 prawo jazdy. Taki był efekt akcji "Kaskadowy pomiar prędkości ", którą w ubiegłą niedzielę przeprowadzili zwoleńscy policjanci na drogach krajowych numer 12 i 79.

Założeniem akcji było: „zero tolerancji” dla kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Okazało się, że duża grupa kierowców ignoruje przepisy drogowego, ale nie tylko. Policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, ale sprawdzali stan trzeźwości kierujących i stan technicznych pojazdów.

- Miejsca, gdzie były dokonywane pomiary prędkości nie były przypadkowe. Kontrole odbywały się tam gdzie ruch pojazdów jest największy i tam dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych.

"Rekordzistą", jeśli chodzi o przekroczenie dozwolonej prędkości był 20-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał aż 107 km/h. Kierującemu zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym kredytowanym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

 

mł. asp. Krzysztof Gregorczyk

Surowe kary dla piratów drogowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się