-2°C całkowite zachmurzenie

ROK ŚWIETEGO BRATA ALBERTA

Koncerty, ŚWIETEGO BRATA ALBERTA - zdjęcie, fotografia

Centrum Regionalne przy Nekropolii Jana Kochanowskiego w Zwoleniu i Zwoleńska Grupa Regionalna z okazji Roku Brata Alberta „Bądź dobry jak chleb…” zapraszają na:

WYSTAWĘ RZEŹB ZYGMUNTA KOZAKA

Otwarcie w piątek 1 grudnia 2017 roku o godzinie 18.45 w Centrum Regionalnym. Zygmunt Kozak mieszka w Nasiłowie koło Janowca i tam prowadzi galerię. Rzeźbą zajął się w 1990 roku. Jego prace pokazują życie dawnej i współczesnej wsi, przedstawiają znane postacie, wiele z nich poświęconych jest tematyce religijnej. Wszystkie rzeźby cechuje znakomity warsztat i autorskie wyobrażenie, dalekie od schematów i stereotypów. Zygmunt Kozak był wielokrotnie nagradzany, a jego prace można było zobaczyć na wielu wystawach. W Zwoleniu pokaże między innym rzeźbę Brata Alberta, którego rok właśnie obchodzimy. Mottem przewodnim wystawy są słowa błogosławionego „Być dobrym jak chleb…”.

SPEKTAKL SŁOWNO–MUZYCZNY

w którym wystąpią Olgierd Łukaszewicz – znany polski aktor teatralny i filmowy, Sylwia Strugińska – sopran, Robert Grudzień – organy oraz Odbędzie się on 3 grudnia 2017 roku kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu o godzinie 16, Sponsorem tego wydarzenia jest Enea Wytwarzanie.

“Być dobrym jak chleb” to koncert słowno–muzyczny napisany w 100. rocznicę śmierci Brata Alberta. Scenariusz autorstwa Anny Dreli oparty jest na listach do rodziny, przyjaciół czy współbraci zakonnych oraz sióstr Albertynek a także pismach urzędowych i innych dokumentach pozostawionych napisanych przez Adama Chmielowskiego artystę i Brata Alberta. Koncert ukazuje świętego jako polskiego patriotę, społecznika, niestrudzonego opiekuna ludzi bezdomnych wydobywającego ich ze skrajnej nędzy, a także powstańca styczniowego i artystę malarza. Tę niezwykłą osobowość przypomną koncerty w Puławach, Janowcu nad Wisłą oraz w Zwoleniu stanowiące podsumowanie artystyczne Roku Świętego Brata Alberta - Adama Chmielowskiego. W Zwoleniu w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpi obok Olgierda Łukaszewicza, Roberta Grudnia i Sylwia Strugińska oraz chór parafialny „Betania”.

Wstęp wolny

ROK ŚWIETEGO BRATA ALBERTA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się