7°C słabe opady deszczu

Pomóżmy rodzinie Błaszczyków

| Gdzie: Zwoleń

Społeczność, Pomóżmy rodzinie Błaszczyków - zdjęcie, fotografia

W marcu czteroosobowa rodzina Błaszczyków podtruła się czadem, w wyniku wypadku przenieśli się do podarowanej im przez rodzinę z Niemiec przyczepy kempingowej.

Pan Marcin i Pani Monika są małżeństwem od ośmiu lat mają dwoje dzieci 8-letniego Kacperek i  6-letnią Amelkę.  Do kwietnia 2008 roku Państwo Błaszczyk mieszkali w wynajmowanym mieszkaniu ale po urodzeniu się pierwszego dziecka nie mogli już podołać temu finansowo i tak trafili do mieszkania przerobionego z garażu, który ma 15 metrów, są  bez dostępu do wody i kanalizacji.

- Jesteśmy wszyscy zasmuceni sytuacją w jakiej znalazła się ta rodzina, jeden malutki pokoik, grzyb na ścianie, dwa łóżka, ława – relacjonują sąsiedzi.

Pani Monika jest osobą nieśmiałą i ,skromną. Niestety problemy zdrowotne uniemożliwiają jej podjęcie pracy. Zajmuje się dziećmi oraz prowadzeniem domu, pomaga również siostrze.

- Od zawsze czułam się odrzucona, bo jestem biedna, bo nie mam to co mieli inni, przez całe życie byłam sama…  Kacperek płacząc mówi mamo jak ja bym chciał mieć swój pokój, łazienkę w której mógłbym się wykąpać –powiedziała nam załamana pani Monika.

Pan Marcin jest jedynym żywicielem rodziny. Obecnie pracuje  jako kamieniarz. Jednak dochody jakie uzyskuje są zbyt niskie aby byli w stanie za własne środki zapewnić sobie godziwe warunki do zamieszkania. 

Rodzina Błaszczyków, marzy o wybudowaniu własnego domu , na obecną chwilę kończą budowę fundamentów pod przyszły dom na działce podarowanej od rodziców Pani Moniki.

Pomagają im ludzie z całej Polski . W celu koordynacji akcjo pomocy został założony profil społecznościowy  https://www.facebook.com/domdlablaszczykow/. Jednak nadal potrzebują pomocy , a droga do celu jest jeszcze daleka.

Za pośrednictwem naszego  Portalu Twój Zwoleń  Pani Monika oraz Pan Marcin apelują do ludzi dobrej woli, o pomoc w spełnieniu swojego marzenia, jakim jest upragniony nowy dom.

Pieniądze można  wpłać na konto Pani Moniki:

Monika Błaszczyk
Bank pocztowy Radom
Nr konta: 37 1320 1537 2957 3477 3000 0001

 

Małgorzata Magnowska

 

Pomóżmy rodzinie Błaszczyków komentarze opinie

  • gość 2016-07-30 23:13:24

    Serdecznie zapraszamy do polubienia profilu https://www.facebook.com/domdlablaszczykow/

Dodajesz jako: Zaloguj się