6°C słabe opady deszczu

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem

Kronika kryminalna, Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem - zdjęcie, fotografia

W ręce zwoleńskich policjantów po wieczornym pościgu wpadł kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu 38 – letniego mężczyzny, okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary kilku miesięcy pozbawienia wolności. Teraz dodatkowo odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i utrudnianie wykonywania czynności służbowych przez funkcjonariuszy Policji.

Dnia 14.12. 2017 r. około godziny 18.00 policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu podczas patrolowania miasta zauważyli samochód, którym jak wynikało z posiadanych przez nich informacji może poruszać się osoba poszukiwania. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać podejrzany pojazd do kontroli drogowej, jednak kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać.

Pomimo, wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Uciekając ze znaczną prędkością ulicami miasta złamał liczne przepisy oraz zmusił innych kierowców do niebezpiecznych manewrów na drodze. Po trwającym około 20 minut pościgu policjanci zatrzymali 38 – latka, który po wyjściu z samochodu próbował jeszcze uciekać. Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Zwolenia, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.

Teraz 38 - latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Agnieszka Kołdej

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się