6°C słabe opady deszczu

Policjanci ustalili sprawców zniszczenia mienia szkolnego

Kronika kryminalna, Policjanci ustalili sprawców zniszczenia mienia szkolnego - zdjęcie, fotografia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu ustalili sprawców zniszczenia mienia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Czarnolesie. W ręce Policji wpadli dwaj nieletni bracia z gminy Policzna.

Zwoleńscy kryminalni przez ostatnie dni pracowali nad ustaleniem sprawcy uszkodzenia mienia w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnolesie. Do zdarzenia doszło na początku listopada tego roku. Nieznani sprawcy dostali się na teren szkoły, gdzie uszkodzili ramy okienne oraz zniszczyli elewację budynku. Straty oszacowano na około 2,5 tys. złotych.

W trakcie podjętych działań funkcjonariusze ustalili, że związek z tą sprawą ma dwóch nastolatków. To 16 i 15 letni bracia, mieszkający w gminie Policzna. Wczoraj z nieletnimi wykonano czynności procesowe, które potwierdziły ustalenia policjantów. Młodzi ludzie przyznali się do popełnienia tego czynu, nie potrafili jednak wytłumaczyć swojego postępowania. Teraz materiały w tej sprawie wraz z wnioskiem zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, gdzie sędzia zdecyduje o dalszym losie nieletnich.

Agnieszka Kołdej

Policjanci ustalili sprawców zniszczenia mienia szkolnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się