-2°C całkowite zachmurzenie

Podziękowanie za służbę bryg. Grzegorzowi Kowalskiemu.

22 lutego 2018 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Zwoleniu, odbyła się uroczystość pożegnania ze służbą bryg. Grzegorza Kowalskiego - Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Zwoleniu. Podczas apelu w obecności zaproszonych gości, strażaków i pracowników cywilnych komendy, mł.bryg. Mariusz Grudziński - p.o. Komendant Powiatowy PSP w Zwoleniu serdecznie podziękował bryg. Grzegorzowi Kowalskiemu za 28 lat służby na rzecz tutejszej komendy i mieszkańców ziemi zwoleńskiej oraz złożył życzenia wszelkiej pomyślności na nowym etapie życia.

Słowa podziękowania skierowali również obecni na uroczystości Waldemar Urbański - Starosta Zwoleński, st.bryg. w st.spocz. Krzysztof Płachta - wieloletni Komendant Powiatowy PSP w Zwoleniu, dh. Jerzy Kowalski - Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Zwoleniu.

Bryg. Grzegorz Kowalski służbę rozpoczął w 1990 roku jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po ukończeniu szkoły z dniem 1 września 1992 roku został skierowany do służby w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Zwoleniu. Tam przeszedł kolejne szczeble kariery obejmując stanowiska dowódcy sekcji, zastępu oraz dowódcy zmiany. W 1998 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2007 roku obejmuje stanowisko naczelnika wydziału operacyjnego, a w 2011 roku zostaje mianowany na stanowisko dowódcy JRG PSP w Zwoleniu, które piastuje do 22.02.2018 r.

Za wzorową postawę oraz zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków służbowych został wyróżniony m.in. Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej", Srebrnym Medalem "Za długoletnią służbę", Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" oraz Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

 

tekst i zdjęcia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu

Podziękowanie za służbę bryg. Grzegorzowi Kowalskiemu. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się