6°C słabe opady deszczu

Podsumowanie bożonarodzeniowego weekendu

Społeczność, Podsumowanie bożonarodzeniowego weekendu - zdjęcie, fotografia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu w dniach 22 – 26 grudnia br. przeprowadzili wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE”. Akcja miała na celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu zwoleńskiego doszło do 2 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy, że według kodeksu karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do dwóch lat.

Należy pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację. Dużą rolę odgrywają członkowie rodzin takich kierowców, albo pasażerowie, którzy widząc tego typu sytuację powinni ostro zareagować, nawet odbierając kluczyki do samochodu, aby uniemożliwić jazdę by nie doszło do tragedii.

Przed nami kolejny przedłużony weekend, tym razem sylwestrowy. Dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, brak pośpiechu i zachowanie zdrowego rozsądku, tak abyśmy wszyscy szczęśliwie powitali Nowy Rok.

 

Autor: Agnieszka Kołdej

Podsumowanie bożonarodzeniowego weekendu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się