-2°C całkowite zachmurzenie

Niesprawnymi autokarami na wycieczkę

Wydarzenia, Niesprawnymi autokarami wycieczkę - zdjęcie, fotografia

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu zatrzymali od dwóch autobusów jadących na wycieczkę szkolną dowody rejestracyjne. Autobusy nie nadawały się do jazdy!

W poniedziałek 26 lutego policjanci Ruchu Drogowego na prośbę szkoły, która organizowała wycieczkę przeprowadzili kontrolę autokaru, który miał zabrać dzieci na wycieczkę. Autokar czekał na kontrolę. Funkcjonariusze po dokonaniu sprawdzenia stanu technicznego zatrzymali dowód rejestracyjny, gdyż stwierdzili że nie spełnia wymogów technicznych. Właściciel firmy przewozowej podstawił drugi autokar lecz i ten nie przeszedł kontroli technicznej i również został zatrzymany dowód rejestracyjny. Podstawiony następnie został trzeci autokar, który po kontroli technicznej przez policjantów mógł bezpiecznie wyruszyć w podróż na wycieczkę.

Podczas takich kontroli mundurowi sprawdzają trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdów. Test oblały dwa pojazdy. Niestety, autobusy posiadały usterki, które nie pozwoliły im na dalsze kontynuowanie jazdy.

W jednym z autokarów ujawniono nieszczelność układu hamulcowego i braki wyposażenia. W drugim natomiast zauważono braki w oświetleniu, niesprawne wycieraczki szyby czołowej oraz luzy w układzie kierowniczym. Dalsza ich jazda będzie uzależniona od usunięcia usterek oraz ponownego zrobienia przeglądu technicznego.

Drogówka Zwoleńska zapowiada, że wciąż będzie sprawdzała autobusy i kierowców. Taką potrzebę mogą zgłaszać też rodzice oraz opiekunowie dzieci. Jeszcze raz zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, które są dowożone do szkół autokarami, by zgłaszali do jednostki Policji wątpliwości co do stanu technicznego autokarów czy trzeźwości kierowców. Policjanci przyjadą, by skontrolować taki autokar i jego kierowcę, a rodzice będą pewniejsi co do bezpieczeństwa dzieci w czasie podróży. Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej.

 

mł. asp. Krzysztof Gregorczyk

Niesprawnymi autokarami na wycieczkę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się