-2°C całkowite zachmurzenie

Mazowsze dla Syrii

Społeczność, Mazowsze Syrii - zdjęcie, fotografia

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „Mazowsze dla Syrii” organizowanej wspólnie przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Caritas Polska.

Akcja „Mazowsze dla Syrii” jest odpowiedzią na prośbę Arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha z Homs w Syrii o pomoc w budowie szkoły w mieście Yabrud, w diecezji Homs, położonego nieopodal starożytnej Palmiry. Patronem szkoły będzie Janusz Kusociński, wybitny polski sportowiec i patriota, złoty medalista olimpijski z Los Angeles z 1932 roku, który został zamordowany przez nazistów w podwarszawskich Palmirach w 1940 roku. Polska i syryjska Palmira to symboliczne miejsca, w których dokonano zbrodni przeciwko ludzkości i dziedzictwu kulturowemu.

Zbiórka środków na odbudowę szkoły w Yabrud realizowana jest z inicjatywy Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jesteśmy międzynarodową organizacją wspierająca ofiary wojny w Syrii od samego początku konfliktu. Dzięki pomocy naszych darczyńców współfinansujemy w 140 krajach świata projekty pomocy humanitarnej: odbudowę domów, szpitali i szkół w miejscach katastrof naturalnych i wojen, wspieramy w zakresie dożywiania i leczenia mieszkańców najbiedniejszych rejonów świata.

W akcję "Mazowsze dla Syrii", w ramach której będą zbierane fundusze na budowę szkoły w Yabrud, zaangażowani są: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz, Wojewoda Mazowiecki, a także wiele innych organizacji i instytucji z obszaru Mazowsza takich jak:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Związek Żołnierzy Wojska Polskiego

Chorągiew Stołeczna ZHP im. Bohaterów Warszawy

Chorągiew Mazowiecka ZHP im. Władysława Broniewskiego w Płocku

Rada Krajowa Kół Gospodyń Wiejskich, Fundacja 150 lat KGW

Koleje Mazowieckie

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Mazowiecki Instytut Kultury

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o udostępnienie informacji o naszej akcji na stronach internetowych Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz na fanpage’ach w mediach społecznościowych poprzez udostępnienie wersji cyfrowej plakatu lub teledysku do piosenki pt.„Ludzieńki” inspirowanego malarstwem polskiego artysty Dariusza Twardocha, promującego to wydarzenie.

Strona organizatora: http://pkwp.org/mazowszedlasyrii

Z poważaniem

Koordynator Akcji „Mazowsze dla Syrii”

Michał Stawarski tel.601164621

Teledysk promujący akcję „Mazowsze dla Syrii” pt. "LUDZIEŃKI"

Mazowsze dla Syrii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się