9°C słabe opady deszczu

Kolędowanie z Andrzejem Rybińskim

We wtorkowy wieczór 20 stycznia br. zwoleński Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego rozbrzmiewał pięknymi melodiami tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Tłumnie przybyli goście z radością wysłuchali koncertu polskiego artysty i kompozytora Andrzeja Rybińskiego. Ten niecodzienny gość przybył na zaproszenie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w Zwoleniu, a całe wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W świąteczny nastrój koncertu przybyłych wprowadził występ Chóru Kameralnego Domu Kultury w Zwoleniu pod kierunkiem Piotra Markowskiego, który zaprezentował polskie i zagraniczne aranżacje kolęd. Publiczność nie kryła zachwytu śpiewem chórzystów, którzy nawiasem mówiąc już kilkukrotnie byli uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami za popisy w kraju  i za granicą.

Następnie przybyłych przywitał wyczekiwany Andrzej Rybiński. Artysta od początku nawiązał znakomity kontakt z publicznością, prezentując zarówno świąteczne aranżacje, jak i swoje znane, lubiane przeboje. Niewątpliwie miłym akcentem na zakończenie koncertu było wspólne wykonanie - przez artystę oraz Chór, a także wszystkich gości najpopularniejszego przeboju artysty Nie liczę godzin i lat.

Prezes Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój” Pan Zbigniew Buczma,  wręczając wokaliście kwiaty oraz jedną z poczytniejszych publikacji LGD,  gorąco podziękował za przybycie i uświetnienie koncertu swoją obecnością. Specjalne wyrazy wdzięczności i uznania skierował także do artystów zwoleńskiego Chóru Kameralnego, a przede wszystkim księdza proboszcza parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego Bernarda Kasprzyckiego, dzięki uprzejmości którego wydarzenie mogło mieć miejsce w zabytkowej świątyni.

Kolędowanie z Andrzejem Rybińskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się