-1°C całkowite zachmurzenie

Harcerska profilaktyka

Policjanci z zwoleńskiej Komendy czuwają nad bezpieczeństwem młodzieży od kilku dni wypoczywającej na obozie w ośrodku wypoczynkowym w Zwoleniu. Rozmawiali o mogących wystąpić zagrożeniach oraz sposobach ich unikania. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku jest dla mundurowych priorytetem.

Zwoleńscy Policjanci w dniu dzisiejszym spotkali się z młodzieżą wypoczywającą na obozie harcerskim w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zwoleniu przy ul. Sportowej. W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” organizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, omówili podstawowe zasady korzystania z akwenów wodnych. Rozmawiali o tym jak bezpiecznie należy zachowywać się nad wodą oraz terenach przywodnych. Mundurowi poruszyli również zagadnienia dotyczące zagrożeń, z którymi może się spotkać młody człowiek podczas wakacji.

Jednak szczególną uwagę poświęcili tematyce związanej z postępowaniem w przypadku, gdy nagle zmieni się pogoda i trzeba natychmiast szukać bezpiecznego schronienia. W spotkaniu uczestniczyli również strażacy ze Zwolenia. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. Chętnie opowiadali funkcjonariuszom również o zaplanowanych atrakcjach, które czekają na nich w czasie obozu. Policjanci spotkali się również z opiekunami młodych harcerzy. Wspólnie omówili zasady powiadamiania oraz sposoby postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia.

 

mł. asp. K. Gregorczyk

Harcerska profilaktyka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się