-2°C całkowite zachmurzenie

Działania Trzeźwość w przewozie osób

Społeczność, Działania Trzeźwość przewozie osób - zdjęcie, fotografia

Dziś po raz kolejny zwoleńscy policjanci na drogach powiatu zwoleńskiego prowadzić będą działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób". Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu zwoleńskiego będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia pasażerów pojazdami. Ważne jest, aby kierowcy używali fotelików bezpieczeństwa lub podwyższeń przy przewozie najmłodszych, pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewozili nie więcej pasażerów, niż jest miejsc wpisanych w dowód rejestracyjny pojazdu. Policjanci sprawdzą także kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.

Policja apeluje – bardzo ważna jest nasza zdecydowana reakcja gdy widzimy, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu, obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

 

mł. asp. Krzysztof Gregorczyk

Działania Trzeźwość w przewozie osób komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się