6°C słabe opady deszczu

Działania Alkohol i Narkotyki

Wydarzenia, Działania Alkohol Narkotyki - zdjęcie, fotografia

Jutro (14.12) na drogach powiatu zwoleńskiego od wczesnych godzin porannych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu prowadzić będą wzmożone działania pn. „Alkohol i Narkotyki" w celu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Działania „Alkohol i Narkotyki” prowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego mają na celu ograniczenie liczny kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policyjne działania zmierzają do uświadomienie kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale również życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że osobie, która w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny, grozi kara pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Pamiętaj. Jeśli planujesz zabawę, pomyśl także o bezpiecznym powrocie. Poproś by ktoś ze znajomych, kto nie pił, odwiózł Cię do domu. Jeśli idziesz na imprezę i stwierdzasz, że wypijesz tyko piwo lub dwa i możesz kierować – jesteś w błędzie. Nie ryzykuj! Jedna zła decyzja może kosztować Cię utratę zdrowia lub życia – w najlepszym razie stracisz prawo jazdy. Jeśli widzisz, że znajomy pił alkohol i wsiada za kierownicę – NATYCHMIAST REAGUJ! Zabierz mu kluczyki i pomóż w zorganizowaniu bezpiecznego powrotu do domu. Twoja reakcja może uratować komuś życie. Autor:

Agnieszka Kołdej

Działania Alkohol i Narkotyki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się