-1°C całkowite zachmurzenie

Bezpieczny wypoczynek nad wodą – wspólny piknik służb mundurowych

Pokazy ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcja i konkursy na temat zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, to atrakcje przygotowane dla dzieci i młodzieży wspólnie przez zwoleńskich strażaków i policjantów. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

Wspólne działania strażaków, policjantów oraz powiatowego koordynatora ratownictwa medycznego odbyły się wczoraj nad zalewem w Zwoleniu. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”. Propagowanie właściwego zachowania, w tym zasad bezpiecznej kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych.

Podczas przeprowadzonych ćwiczeń dzieci i młodzież mogli obejrzeć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa wodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie. Ćwiczenia te przeprowadzili strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej. O zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą przypomnieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Dzieci miały również możliwość przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci był wóz strażacki, radiowóz, dmuchany zamek oraz mnóstwo konkursów zorganizowanych przez funkcjonariuszy. Najmłodsi mieli również okazję do bezpiecznego popływania łódką pod opieką strażaka.

Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Zwoleniu oraz powiatowego koordynatora ratownictwa medycznego.

 

Autor: mł. asp. K. Gregorczyk

Bezpieczny wypoczynek nad wodą – wspólny piknik służb mundurowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się