6°C słabe opady deszczu

Bezpieczne Święta i Sylwester

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu w ramach działań promujących bezpieczeństwo odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową w Grabowie nad Wisłą. Przedstawiciele Policji mówili o bezpiecznych świętach i sylwestrze.

Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej w ramach kalendarza profilaktycznego pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w minioną środę (20.12) spotkała się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Wisłą.

Dzieci miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas świąt oraz bezpiecznych zabaw w sylwestra. Policjantka omówiła zagrożenia związane z używaniem wyrobów pirotechnicznych przez dzieci. Mówiła o tym, iż należy pamiętać, że fajerwerki i petardy to niebezpieczna zabawa, dlatego wolno je odpalać wyłącznie pod nadzorem dorosłych. Dorośli powinni zapoznać się z instrukcją użytkowania i bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. Podczas odpalania petard musimy wybrać miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy i niczego nie zniszczymy. Sprawdźmy, czy w pobliżu nie znajdują się drzewa lub linie energetyczne. Wyrobów pirotechnicznych bezwzględnie nie można używać w pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów narażonych na ryzyko pożaru.

 

Autor: Agnieszka Kołdej

Bezpieczne Święta i Sylwester komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się